Oversigt over udstillinger

1975-76

Christel Imlau 

Arbejder fra et dansk grafisk værksted

Wim Vesseur (scenografi)

Korga

Henry Heerup 

Elisabeth Møller


1976-77

Leif Lage

Evelyn Scobie

Thomas Arnel

Johannes Kagen

Kirsten Christensen

Alfred Pedersen

Flemming Born

Ungarsk grafik

Jens Peter Helge Hansen


1977-78

Margrethe Agger

Aurora Gruppen

Seppo Mattinen

Helle Vibeke Eriksen

Wayna Thiebaud

Plakater fra U.S.A.

Käte Kollwitz

 

1978-79

Texstilkunst

Erik Rasmussen

Vibeke Mencke

Peter Hentze

Lizzi Mallow


1979-80

Flemming Quist Møller

Bente Jensen

Claus Bojesen

Kaj Lindemann

Bent Karl Jacobsen

Susanne Mertz

Poul Janus Ipsen

Niels Reumert

Viggo Jensen


1980-81

Ole Folmer Hansen

Preben Franck Stelvig

Jane Ring, Jytte Mølgård, Dorte Siegsgård

Jens Særker Sørensen

Carl Magnus

Inge Lise Westman

Lars Rasmussen

 

1981-82

Kjeld Andre Stilling

Anni Hedvard

Ib Braun

Niels Macholm

Vasconcellos

Bjørn T.Hansen

Poul Agger


1982-83

Ib Spang Olsen

Karl Åge Riget

Bent Holstein

Gorm Eriksen

Sonja Brandes

Julie Brabcova

Annelise Kalbak

Axel Jørgensen


1983-84

Horst Jansen

Mogens Egil

Tony Hørning

Thor Lindeneg

Helge Ernst

Lise Honore´

Hans Meyer Petersen


1984-85

Finn Mickelborg

Lene Adler Petersen

Gunnar Saitz

Preben Hornung

Helle Thorborg

Kehnet Nielsen

Tom M. Jensen


1985-86

Bodil Andersen

Ibrahim Ørs

Finn Naur Petersen

Peter Brandes

Villy Emil Hansen

Lise Malinowsky

Værkstedet Værst

Jørgen Geisted


1986-87

Ronald Burns

Ivan Jarnwel

Allan Schmidt

Peter Nyborg

Stig Weye Hansen

Inger Hannman

Mogens Hoff


 1987-88

Kjeld E. Pedersen

Frans Kannik

Anita Jørgensen

Judith Fischer-Hansen

Bodil Brems

Bjørn T. Hansen

Anne Tholstrup


1988-89

Hsiao Chin

Doris Bloom

Mette Gitz-Johansen

Jytte Rex

Flemming Rodian

Grete Balle

Nes Lerpa


1989-90

Jørgen Nash

Finn Reinbothe

Ole Ahlberg

Marlene Bach

Steen Lundstrøm

Poul Lillesøe

Lars Ravn

 

1990-91

Erik Hagens

Tommy Storkholm

Ole Bach Sørensen

Henrik Pryds Beck

Anne Vilsbøll

Ib Geertsen

Poul Janus Ipsen


1991-92

Vibeke Glarbo

Ann Susan Jørgensen

Carl Ulrik von Platen

Mads Madsen

Bentemarie Kjeldbæk

Peter Macholm

Carsten Nash


1992-93

Lone Frydendal

Bjarne W. Troelstrup

Nina Kleinvan

Torben Bohse

Michael Hansen

Peter Mandrup

Jane Balsgaard

 

1993-94

Jette Thyssen

Niels Erik Gerdevik

Peder Stougaard

Barry Wilmont

Tonny Hørning

Zbigge Kosmala

Maiken Monnerup

Kurt Børge Simonsen


1994-95

Karin Olesen

Erik Torp Øckenholt

Jette With

Margrethe Agger

Mette Ohlsen

Britt Smelver

Anne-Susette Sadolin


1995-96

Peter Carlsen

Annette Juel

Erik Rasmussen

Peter Martensen

Claus Egemose

Knud Odde

Anette Abrahamson

 

1996-97

Karen Kjær Laursen

Preben Fjederholt

Martin R. Olsen

Réne Tancula Nielsen

Bent Karl Jacobsen

Lise Honoré

Hjørdis Haack


1997-98

Hellen Lassen

Kirsten Nielsen

Pernille Kløvedal Helweg

Majken á Grømma

Bjørn Ignatius Øckenholt

Berit Jensen

Linda Rønning


1998-99

Preben Franck Stelvig

Henrik Have

Martin Benson og Raimo Veranen

Susanne Aamund

Erik Lagoni

Claus Dahl

 

1999-2000

Poul Lillesøe

Finn Richardt Jørgensen

Per Bak Jensen

Steen Kirkegaard Erichsen

Peter Oman

Carl Magnus

Anne Gyrithe Schütt


2000-01

Annette Graae

Kunstnere fra Talsi

Allan Stabell

Thomas Bruun

Vicky Steptoe

Steffen Jørgensen

Annette Knudsen

Poul Esting


2001-02

Søren Hagen

Mogens Hoff

3 udstillinger udsat

Anne Marie Ploug

Edite Gornova

 

2002-03

Angela Buchdahl (tysk)

Ulrik Chrone

Gert Roger Larsen

Dorte Berg

Jane Maria Petersen

Helle Willesie Mortensen

Pia Schutzmann


2003-04

Anna Sophie Stærk

Lars Munch

Gitte Harslev

John Kørner

Martin Askholm

Anne Marie Mejlholm

Maria Buras


 2004-05

Jacob Herskind

Lars Høeg

Mette Hannemann & Jesper de Lund

Kurt Rasmussen

Stig Weye

Berta Molkte

Franz Thomsen


2005-06

Lars Ravn

Sten & Papir

Preben Franck Stelvig

Sys Hindsbo

Amariel Nordoy

Lars Christensen

Kathrine Ærtebjerg


2006-07

Grafik fra Færøerne

Pylle Søndergård

Ronald Burns

Ole F. Olsen

Flemming Rodian

Kristian Devantier

Jonas Hvid Søndergaard


2007-08

Finn Mickelborg (mindeudstilling)

Torodur Poulsen

Nulle Øigaard

Lise Blomberg Andersen

Jesper Skov Madsen

Rasmus Lütken

Anna Fro Vodder


2008-09

Lisbeth Eugenie Christensen

Linda Bjørnskov

Ina Rosing

Grete Balle

Hansina Iversen

Bárdúr Jákupsson

Cathrine Raben Davidsen


2009-10

Frodo Mikkelsen

Simon Grimm

Karin Kaster

Mette Boel

GrafittiGalleriet

Erik Rasmussen

Torbørn Olsen


2010-11

Sort/rød v/Kinna Poulsen

Bjørn Eriksen

Kirsten Klein

Jonna Pedersen

Mette Helena Rasmussen

Erik Øckenholt

Trondur Patursson


2011-12

Poul Agger

Mie Mørkebjerg

Andreas Schulenburg

Jesper Rasmussen

Birgitte Støvring

Anne Bjørn

Bjarne Werner Sørensen


2012-13

Henrik Pryds Beck

Marius Olsen & Ilona Raipala

Anne Sofie Meldgaard

Ane Henriksen

Kunstforeningen egne litografier

Elin Kristine Kromann

Hjørdis Haack


2013-14

Anna Torpe

Svend-Allan Sørensen

Maiken á Grømma

Anna Sørensen

Lene Juhler

Asmundor Poulsen

Isabel Berglund


2014-15

Louise Langgaard

Anita Viola Nielsen

Carsten von Würden

Trine Boesen

Fie Norsker

Daniel Milan

Nan Ehrenstråle


2015-16

Linda Weis Drescher

Maibritt Rangstrup

Anette Martinussen

Susanne Pedersen

Anders Schrøder

Ingrid Møller

Hanni Bjartalíð


2016-17

Tina Hille

Se du blåner, Steinprent

Olga Stra

Annette Graae

Poul Esting

Zven Balslev

Bjørn Nørgaard


2017-18

Vibeke Lindhardt

Pontus Kjerrman

Julie Sass

Charlotte Bjørlig

Bentemarie Kjeldbæk

Jakob Ingvorsen

Birgitte Raen Gilsvik